
Akademinis laipsnis
Studijų trukmė
Nacionalinis studijų programos kodas
Apie programą
Kultūros paveldas – tai ne tik senoviniai paminklai ar tautosaka. Paveldas – tai gyva prasmė, kurią nuolat formuojame savo kasdienybėje. Kaip atskleisti visapusišką kultūros paveldo potencialą ir įsitraukti į jį iš tiesų šiuolaikiškai? Kodėl mums reikia šių naujų žinių ir kaip jas praktiškai pritaikyti sprendžiant socialinius, politinius, ekonominius bei aplinkosaugos iššūkius?
Jei šie klausimai Jums artimi, ši magistrantūros programa – tinkama vieta juos tyrinėti. Čia Jūs prisijungsite prie bendraminčių studentų bendruomenės, tarptautiniu mastu pripažintų tyrėjų ir ekspertų, remiamų plataus akademinių ir institucinių partnerių tinklo.
Programa veikia kaip dinamiška tyrimų ir projektų laboratorija. Muziejai, architektūra, tradicijos, atminties ir tapatybės konfliktai, naujai pripažintos kultūrinės vertybės – visa tai susilieja su šiuolaikiniu menu, skaitmeniniais virsmais, socialinėmis technologijomis, o kartais net karo ir taikos klausimais. Kiekvienas studentas atsineša savo individualius domėjimosi objektus, o kartu mes ieškome būdų giliai suprasti ir veiksmingai spręsti iškylančius iššūkius. Greta mokslinių tyrimų studentai taip pat kuria ir įgyvendina savo praktinius projektus.
Kodėl verta rinktis šią programą?
-
Inovatyvus požiūris į paveldą – ugdomos kompetencijos, leidžiančios atskleisti kultūros paveldo socialinį, ekonominį ir kultūrinį potencialą.
-
Praktinis orientavimas – programa orientuota į realių projektų įgyvendinimą, suteikiant praktinių įgūdžių sėkmingai karjerai valstybinėse, privačiose ar tarptautinėse organizacijose.
-
Lanksti studijų forma – vakarinės paskaitos ir internetiniai moduliai leidžia lengvai derinti studijas su profesiniu gyvenimu.
-
Patirtis Europos kultūrinėje erdvėje – tiesioginis paveldo analizės metodų tyrinėjimas svarbiausiuose Europos kultūros centruose.
-
Eksperimentinė projektų laboratorija – galimybė derinti teorinius tyrimus su praktika ir įgyvendinti savo kūrybinius ar verslumo projektus.
-
Tarptautinė akademinė aplinka – studijos ir bendradarbiavimas aukštus Europos standartus atitinkančioje akademinėje kultūroje.
-
Tarptautinių mainų galimybės – prieiga prie tarptautinių kursų ir akademinių mainų (Erasmus+, OSUN, DAAD, Bard College Network), paskaitos iš žymiausių Europos ir JAV universitetų dėstytojų ir ekspertų.
-
Individualių tyrimų įgyvendinimas – asmeninė parama Jūsų tyrimo iniciatyvoms ir projektams kultūros bei paveldo studijų srityje.
Studijų forma
Programa Kultūros paveldo vystymas vykdoma iš dalies nuotoline sesijine forma – vakarinės paskaitos vyksta internetu (gyvai), studijos pasižymi lanksčiu grafiku, aktyviu bendravimu su dėstytojais, stipria akademinės bendruomenės parama. Baigiamasisi atsiskaitymas vyksta universiteto auditorijose.
Karjeros perspektyvos
Programos absolventai yra itin vertinami paveldo valdyme, kultūros tyrimuose, kūrybinėse industrijose bei tarptautinėse ir vietos organizacijose, veikiančiose kultūros iniciatyvų srityje.
Baigę programą, absolventai gali dirbti šiose pozicijose:
-
Kuratoriai – organizuoti ir valdyti parodas bei kultūros projektus muziejuose, galerijose ir kultūros centruose.
-
Tyrėjai ir turinio kūrėjai – vykdyti mokslinius tyrimus, rengti akademinius bei populiariosios mokslinės komunikacijos leidinius ir pristatymus kultūros ir paveldo temomis.
-
Nepriklausomi ekspertai ir konsultantai – vertinti ir teikti konsultacijas kultūros projektų įgyvendinimo bei plėtros klausimais.
-
Kultūrinių startuolių vadovai – kurti ir valdyti verslumo projektus kultūros sektoriuje.
-
Gidai ir kultūros interpretatoriai – kurti ir vesti kultūros ar turizmo programas.
-
Reklamos ir socialinių medijų specialistai – skleisti informaciją apie kultūros ir kūrybinius projektus socialiniuose tinkluose bei kitose skaitmeninėse platformose.
Akademinė karjera – galimybės tęsti studijas doktorantūroje, vykdyti originalius tyrimus kultūros paveldo, muziejininkystės, meno istorijos bei kitose humanitarinių ir socialinių mokslų srityse pirmaujančiuose Europos ir JAV universitetuose.
Priėmimo sąlygos
Į magistrantūros programas įstojama be stojamųjų egzaminų, remiantis motyvaciniu pokalbiu ir anglų kalbos mokėjimo patvirtinimu (B2 lygis arba aukštesnis).
📢 Konsultacijos stojantiesiems |
||
📩 El.paštu: consult@ehu.lt 📞 Viber, Telegram, WhatsApp: +370 (644) 96 317 🏛️ Sekite naujienas Instagram tinkle: @ehuofficial |