Elektroniniai ištekliai

EHU biblioteka savo vartotojams suteikia prieigą prie elektroninių išteklių. Atkreipkite dėmesį, jog prieiga prie prenumeruojamų elektroninių išteklių (licencijuojamos duomenų bazės) teikiama licencinių sutarčių pagrindu. Šie ištekliai yra saugomi autorių teisių įstatymų bei ginami tarptautinių konvencijų ir Lietuvos Respublikos įstatymų.

Vartotojai gali:

EHU bibliotekos vartotojai studijų ir mokslo tikslais neatsisiųsdami (naršyklėje) gali skaityti visus (apimtis neribojama) leidinius iš prenumeruojamų išteklių. Vienu metu vartotojas gali išsisaugoti, spausdinti, kopijuoti dalį (iki 10%) informacijos (knygos ar žurnalo apimties). Bet koks informacijos naudojimas mokslo ir studijų tikslais galimas tik cituojant ir laikantis autorių teisių apsaugos įstatymų.

Vartotojams draudžiama:

  • dalintis prieigos informacija ir/arba suteikti prieigą prie prenumeruojamų elektroninių išteklių trečiosioms šalims;
  • skelbti/platinti informaciją iš prenumeruojamų elektroninių išteklių internete ir/ar naudoti ją reklaminiais tikslais.

Griežtai draudžiama atsisiųsti didelius kiekius informacijos pažeidžiant autorių teisių įstatymus, taip pat naudoti programinę įrangą išsaugant informaciją elektroninėse informacijos priemonėse ir kompiuteriuose.

Naudojant atviros prieigos informacijos išteklius patariame laikytis sąžiningo naudojimosi principų.