Susitikimo metu EHU rektorius dr. Vilius Šadauskas Nyderlandų atstovams pristatė universiteto plėtros strategiją, supažindino su mokslinių tyrimų kryptimis, vykdomais projektais ir aptarė kitus klausimus.
Šiais metais užsitikrinusi septynerių metų akreditaciją, universiteto vadovybė suformulavo naująją plėtros strategiją ir viziją – EHU 2.0. Universitetas siekia sutelkti dėmesį į šiuolaikiškų ir kokybiškų studijų programų plėtrą ir tolesnį studentų skaičiaus auginimą, mokslinių tyrimų didinimą, taip pat siekia būti aktyviu veikėju Lietuvos visuomeninėje erdvėje.
EHU nuosekliai auga ir plečiasi – 2024 m. buvo įsteigti du nauji filialai: Verslo ekonomikos bei Skaitmeninių kompetencijų mokykla. Universitetas plečia ir studijų programų pasiūlą – pavyzdžiui, bendradarbiaujant su šalies žaidimų industrijos ekspertais, šiuo metu rengiama žaidimų kūrimo (angl. „Game Development“) bakalauro studijų programa.
Pristatydamas naująją EHU viziją rektorius akcentavo ir universiteto tarptautiškumo aspektą. „Išlaikome baltarusišką kultūrinį identitetą ir tuo pat metu esame atviras tarptautiškas universitetas. Čia studijuoja studentai iš viso pasaulio, dėsto patyrę dėstytojai iš Lietuvos, JAV ir kitų šalių. Universitetas taip pat aktyviai dalyvauja tarptautinėse mokslo ir švietimo programose. Šia kryptimi žengsime ir toliau“, – sakė EHU rektorius.
EHU gyvuoja ir klesti Lietuvos ir kitų vakarų šalių paramos dėka, kurios padėjo EHU išsaugoti akademinę laisvę ir po uždarymo atgimti Vilniuje. Nyderlandai yra vienas iš universiteto donorų ir Patikos fondo narys. EHU patikos fondas įsteigtas įgyvendinant ES finansuojamą projektą “EU4Belarus: parama Europos humanitariniam universitetui”, kurio įgyvendinimą užtikrina Centrinė projektų valdymo agentūra. Fondo tikslas – padėti nepriklausomam universitetui tęsti savo misiją bei skatinti europietiškomis vertybėmis grindžiamą Baltarusijos studentų švietimą.
Tarp EHU patikos fondo narių ir donorų yra ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Europos Komisija, Šiaurės ministrų taryba, Švedijos tarptautinio vystomojo bendradarbiavimo agentūra SIDA, Nyderlandų ir Islandijos vyriausybės.