Europos humanitarinis universitetas – Lietuvos ir visos Europos bendruomenė
Į mūsų šalies sostinę prieš porą dešimtmečių iš Baltarusijos persikėlusio Europos humanitarinio universiteto tikslas – būti naudingam ir Lietuvai, ir visai Europai. Savo veiklą grįsdamas vakarietiškomis vertybėmis universitetas eina plėtros keliu, o mokyme ir mokymesi diegia demokratijos principus, rašo Lietuvos naujienų portalas, rašo Lietuvos naujienų portalas „Lietuvos rytas”.
Studentus šį spalį pasiekė itin gera žinia. Pasaulinių universitetų reitingų skalėje, kurią sudarė „Study Abroad Aide“, Europos humanitarinis universitetas (EHU) Lietuvoje užima 11-ąją vietą iš 35-ių tarptautines studijas mūsų šalyje organizuojančių aukštojo mokslo švietimo institucijų.
Šis aukštas reitingas liudija EHU studijų kokybę ir gebėjimą suteikti pasaulinio lygio išsilavinimą. Reitingavimo sistema yra specialiai pritaikyta tarptautiniams universitetams ir pateikia išsamų ir tikslų pasaulinių aukštojo mokslo institucijų įvertinimą. „Study Abroad Aide“ reitinguoja 8536 aukštojo mokslo institucijas visame pasaulyje. Anot EHU rektoriaus pareigas einančio dr. Viliaus Šadausko, per 20-ies metų veiklą Vilniuje šis universitetas ėmėsi didelių pokyčių ir plėtodamas studijų programas, ir įvairiuose regionuose stiprindamas bei didindamas akademinę bendruomenę.
Pasak V.Šadausko, universitetas turi didelį nepanaudotą plėtros potencialą – siekį tapti kuo labiau atviru universitetu visai Lietuvos visuomenei ir regionui, o aukštas universiteto reitingo įvertinimas atspindi palaipsniui dedamų pastangų rezultatą.
Vienas raidos etapas baigėsi – prasideda kitas. Koks bus kitas 20-metis universitetui? Kokia EHU, kaip švietimo įstaigos, retrospektyva ir kokių pokyčių reikia imtis? Visa tai, įsibėgėjus šiems mokslo metams, buvo aptarta tarptautinėje konferencijoje „Quo vadis European Humanities University?“, kurioje dalyvavo garsūs akademinio pasaulio atstovai. Vienam šios konferencijos svečių – „American Councils for International Education“ įkūrėjui ir garbės prezidentui Danui E.Davidsonui buvo suteiktas EHU garbės daktaro laipsnis už išskirtinį indėlį į tarptautinį švietimą ir paramą iniciatyvoms, formuojančioms naują regiono lyderių kartą. Apdovanojimą įteikė EHU rektoriaus pareigas einantis dr. V.Šadauskas ir EHU įkūrėjas prof. Anatoli Mikhailovas.
Didelė programų įvairovė
Vizualinis dizainas. Informatika. Medijos ir komunikacija. Filosofija. Pasaulio politika ir ekonomika. Teisė. Tai – tik keletas studijų programų, kurias šiais mokslo metais pasirinko iš įvairių valstybių studijuoti į EHU atvykę jaunuoliai.
Visą „Lietuvos ryto” straipsnįė skaitykite čia.