Naujienos

Išleista nauja knyga „Baltic Stories“ – vizualinis gidas po kultūrines Baltijos šalių vietas

Autorius: Patrik Tamm

Liepos 2 d. knygynus pasiekė nauja knyga „Baltic Stories“ („Baltijos istorijos“), kurioje pateikiama 30 įkvepiančių istorijų apie kultūros vietas ir įvykius Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Knygoje pateikiamas istorijas papildo žinomų Baltijos šalių fotografų darbai. Europos humanitarinio universiteto (EHU) Kritinio urbanizmo laboratorija tapo viena iš knygos kūrimo partnerių.

Vesdami skaitytoją per Baltijos šalių sostines ir dar nepažintas vietas, knygos pasakojimai siūlo pažvelgti į neįprastas ir įvairiapuses kultūrines iniciatyvas. Tarp jų yra gatvės meno festivalis Tartu, teatro festivalis Rygoje, draugų sumanyta radijo stotis Vilniuje, žali daržovių sodeliai mieste, naujoviški muziejai, neįprastos šiuolaikinio meno erdvės ir savo erą išgyvenęs, tačiau vis dar aktualus sovietinės architektūros paveldas.

„Baltic Stories“ skirta tiek nepriklausomiems kultūros turistams, tiek vietinės politikos formuotojams, tiek kiekvienam, besidominčiam efektyviomis ir prasmingomis šiuolaikinės vietokūros praktikomis. Pasakojimai ir nuotraukos atskleidžia kultūros ir bendruomenės įvairovę bei įtaką vietų formavimosi procesams, pabrėždami dalyvavimo ir bendradarbiavimo reikšmę. Knyga taip pat užduoda klausimą – kas bendra ir kas skiriasi šiuolaikiniame Baltijos šalių regione?

Knygos autorės yra jaunos latvių tyrėjos Anete Ušča ir Liāna Ivete Beņķe. „Baltic Stories“ sukurta bendradarbiaujant su Lietuvos ir Estijos miestų planavimo, bendruomenės plėtros ir meno ekspertais, įskaitant Dovilę Gaižauskienę (Performative Design Association) ir doc. Siarhei Liubimau (Kritinio urbanizmo laboratorija). Knygos dizainą sukūrė Aleksejs Muraško, o fotopasakojimų autoriai yra šeši jaunosios kartos Baltijos šalių fotografai, tarp jų ir Monika Jagusinskytė bei Romanas Naryškinas iš Lietuvos. Išleido draugijos „Urban Institute“ ir „Culture Crab“. Knyga parengta anglų kalba.

„Tiek kultūros srityje, tiek formuojant politiką šiuo metu vis daugiau dėmesio skiriama aktyviam įvairių visuomenės narių įsitraukimui ir dalyvavimui. Tai svarbu, nes leidžia pažinti ir atsižvelgti į skirtingus požiūrius į aplinką, kurioje gyvename. Siekdami sukurti vietą, kuriai žmonės jaustųsi priklausantys ir kuria norėtų rūpintis, sprendimų priėmėjai turėtų sugebėti įsigilinti į žmonių vertybes ir reikšmę, kurią gyventojai suteikia savo gyvenamajai erdvei. Šie pasakojimai siūlo konkrečius, praktika paremtus pavyzdžius, atskleidžiančius kultūros iniciatyvų įtaką, iššūkius ir sėkmingas bendradarbiavimo galimybes“, – idėją aiškina knygos bendraautorė Anete Ušča.

Knygą „Baltic Stories“ bus galima įsigyti knygynuose „Six Chairs“ bei „Raštinė“ ir užsisakyti internetu.

Daugiau informacijos ir tikslus prekybos vietų sąrašas pateiktas www.balticstories.lv.

Leidinio rėmėjai – Baltijos kultūros fondas, Šiaurės šalių ministrų tarybos biuras Latvijoje ir „Arctic Paper“.

SVARBU! Knygos pristatymas Vilniuje vyks liepos 7 d., 19:00 val. Šiuolaikinio meno centre, esančiame Vokiečių g. 2. Daugiau apie įvykį galite sužinoti spustelėję nuorodą.

Atgal

Galerija