Naujienos

Naujaisiais mokslo metais Europos humanitariniame universitete (EHU) studijas pradėjo 639 pirmakursiai

Balandžio 24 d. paskelbtos priėmimo kampanijos metu EHU pristatė priėmimą į 7 bakalauro (dienines ir neakivaizdines), 5 magistrantūros (mišraus mokymo) ir vieną doktorantūros programas, apimančias įvairias socialines ir humanitarines sritis.

Pagrindinis priėmimo procesas baigėsi liepos 10 d., kai iš viso buvo pateikta daugiau kaip 800 paraiškų. Dėl didelės paklausos, kuri išliko ir pasibaigus pagrindiniam priėmimui, nuo rugpjūčio 1 d. iki rugpjūčio 20 d. buvo pradėtas papildomas priėmimo laikotarpis, per kurį gauta dar apie 170 paraiškų.

Po priėmimo kampanijos į pirmuosius metus buvo priimti 639 stojantieji iš 11 šalių: dauguma jų buvo Baltarusijos piliečiai (79 %). Be to, prie universiteto bendruomenės prisijungė Azerbaidžano, Estijos, Italijos, Kazachstano, Kirgizijos, Libano, Lietuvos, Nigerijos, Nigerijos, Rusijos ir Ukrainos piliečiai.

Jau antrus metus iš eilės EHU fiksuoja rekordinį studentų skaičiaus augimą. Universiteto 30-ojo jubiliejaus 2022 m. metais EHU priėmė 631 naują studentą.

Tarp studijų programų, kurios šiemet buvo paklausiausios, buvo „Vizualinis dizainas“ – 94 studentai, „Medijos ir komunikacija“ – 144 ir „Informatika“ (programa, įgyvendinama bendradarbiaujant su EPAM Skaitmeninės inžinerijos mokyklos padaliniu EPAM) – 201.

Naujųjų mokslo metų atidarymo ceremonija įvyko 2023 m. spalio 2 d. Vilniaus rotušėje.

Iškilmingame renginyje dalyvavo diplomatinių atstovybių vadovai, garbūs svečiai ir EHU draugai.

Sveikinimo žodį akademinei bendruomenei tarė EHU rektorius profesorius Krzysztofas Rybinskis.

„Gyvename sudėtingais laikais. Esame Rusijos invazijos į Ukrainą liudininkai. Taip pat matome, kaip represinis režimas Baltarusijoje atima iš savo žmonių pagrindines žmogaus teises, pavyzdžiui, žodžio laisvę. Suprantame, kad šiandien negalime pakeisti šios padėties. Ką galime padaryti, tai stengtis kurti geresnę ateitį. Tokie žmonės kaip jūs, jauni žmonės, kurie šiandien prisijungia prie mūsų, gali įgyti pilietinės visuomenės vertybėmis ir demokratiniais principais grindžiamą išsilavinimą. Vėliau galėsite prisidėti prie geresnės ateities kūrimo sau ir ateinančioms kartoms. Didžiuojuosi galėdamas pasakyti, kad būtent tai mes ir darome čia, Europos humanitariniame universitete“, – sakė J. Rybinskis.

Padėkoję Lietuvos Respublikai už Universitetui Vyriausybės suteiktą akademinę pastogę, renginio vedėjai pakvietė Seimo Pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen ir Seimo narį Žygimantą Pavilionį.

„Ši Baltarusijoje subrendusi institucija, nepaisant visų sunkumų, su kuriais teko susidurti ją išvarius iš Minsko, yra ne tik žinių siekimo, bet ir kritiško proto bei atviros širdies ugdymo liudijimas. Ji įkūnija intelekto atsparumą persekiojimo akivaizdoje ir atsidavimą akademinės laisvės idealams“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

1992 m. Minske įkurtas Europos humanitarinis universitetas šiandien yra tarptautinė institucija, peržengianti sienas ir puoselėjanti įvairovę. EHU, kuriame studijuoja daugiau nei 1 500 studentų iš 15 šalių, yra daugiau nei tik universitetas – tai simbolis nenugalimos švietimo galios, neblėstančio demokratinių idealų siekimo ir nepalaužiamo įsipareigojimo kurti geresnę ateitį visiems.

Atgal