Naujienos

Lietuvių kalba atveria naujas galimybes baltarusių studentams ir absolventams

Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos finansinės paramos dėka 2016/17 metų pavasario semestro metu Minske (Baltarusijoje) vyko lietuvių kalbos kursai, skirti Europos humanitarinio universiteto (EHU) ištęstinių studijų studentams ir absolventams.

Lietuvių kalbos kursai buvo prieinami ir absolventams, kurie jau susipažino su lietuvių kalba Alma mater studijų metu, ir tiems studentams, kurie visiškai nemokėjo lietuvių kalbos. Kursų lankytojai turėjo galimybę patobulinti savo artimiausių kaimynų kalbos įgūdžius ir žinias, susipažinti su lietuvių kalbos principais bei lietuvių ir baltarusių kalbų panašumais. Interaktyvi kursų dėstymo struktūra leido baltarusių lankytojams įsigilinti į lietuvių literatūrą, poeziją, bardų muziką ir folklorą. Mokymosi šaltinių įvairovė suteikė puikią galimybę dar labiau prapliesti kurtūros horizontus.

„Šie kursai – dar vienas žingsnis į priekį besimokant lietuvių kalbos”, – teigia kursų lankytojas, EHU 2012 metų laidos absolventas, šiuo metu – Vytauto Didžiojo universiteto doktorantas Ratsibor Biahun. „Lietuvių kalba reikalinga mano profesiniam augimui ir sėkmingoms doktorantūros studijoms. Nors tai yra gana sudėtinga kalba, esu įsitikinęs – kas išmoksta, tas ir gauna”, – pridūrė EHU absolventas.

Poetė, eseistė, žurnalistė ir EHU 2011 metų laidos absolventė Sabina Brylo domisi lietuvių kalba norėdama praplėsti savo kūrybines galimybes. Sabina dalyvauja literatūros festivaliuose, tarp jų ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos rengiamame „Poezijos pavasaryje”. Daugelis jos eileraščių į lietuvių kalbą išvertė Gintaras Grajauskas.

„Ši kalba man atrodo labai natūrali, nedirbtinė. Per ją galima reikšti jausmus, sakralinius dalykus ir daryti tai neperdėtai, paprastais žodžiais. Esu labai dėkinga kursų organizatoriams už galimybę mokytis lietuvių kalbos”, – teigė Sabina.

Patobulinti turimas žinias EHU studentai galės Vasaros lietuvių kalbos mokykloje „Laba diena!”, kuri vyks liepos 3-14 dienomis Vilniuje.

Autorius: Yury Vnukovich

Atgal

Gallery